top of page

Кастрація - операція, що полягає у видаленні яєчок у чоловічих особин тварин та яєчників у жіночих. В результаті кастрації різко знижується кількість чоловічих та жіночих статевих гормонів (тестостерону та естрадіолу) у крові, що призводить до придушення багатьох гормонзалежних аспектів життя та поведінки тварини.

Зокрема кастрація кота робить його спокійнішим, виключає потребу в реалізації статевих інстинктів, що часто пов'язано з виходом за межі будинку чи квартири, що саме собою становить небезпеку і для кота, і для господарів.

Власникам тварин необхідно знати, що, якщо кіт після кастрації перебуває в колишньому соціумі (спільне проживання з іншими котами та кішками), то деякі поведінкові моменти можуть зберегтися, зокрема, потреба мітити територію, бути достатньо агресивним, щоб відстоювати її та позбутися цього буде важко. Якщо ж кіт після кастрації живе один, то зазвичай колишні територіальні та сексуальні аспекти поведінки йдуть повністю.

Вік кастрації кота найбільш оптимальний ближче до 10-14 міс.

Чим пізніше (до 14-16 міс.) ви вирішите проводити кастрування кота тим краще.

Рання кастрація  (до 5-6 міс.) може призводити до того, що тварина не встигає розвинутися (зокрема, статеві органи) і це може призвести до розвитку проблем із сечовипусканням у майбутньому.

Вік кішки для кастрації не настільки важливий, але завжди краще робити операцію в той час, коли тварина ще не починає проявляти свою "небажану активність".

Оптимальний вік для  кастрації кішки (оваріоектомії) від 6 місяців (до першої тічки), або після першої тічки (в цьому проміжку кастрація є одним з чинників профілактики пухлин молочної залози)

Кастрація кішки унеможливлює її вагітність, виключає потребу у спілкуванні з родичами для продовження роду.

Також важливо знати, що кастрація частково запобігає захворюванням молочної залози, і повністю виключає небезпеку запальних проблем з статевими органами (яєчниками, фалопієвими трубами,маткою)

Іноді у кастрованих кішок через багато місяців або років виникає течкаподібний стан, який часто інтерпретується іншими лікарями, як помилку доктора, що оперував.

Насправді причина не в цьому: у кастрованої кішки включаються компенсаторні процеси, метою яких є поповнення недостатніх статевих гормонів (зокрема гладкі клітини, залозисті клітини піхви та шийки матки).

Небезпеки такі стани не становлять і, як правило, проходять через кілька днів і не повинні викликати у власників занепокоєння.

Як правильно підготувати тварину до операції

bottom of page