Ветеринарна
Клініка
"Profi-VET"
м. Вишгород
+38(050)444-02-04
Наша адреса: м. Вишгород, вул. Набережна 6-Г
Вакцинація собак
Широке поширення інфекційних захворювань собак потребує постійного вдосконалення способів боротьби із нею. Найефективнішим, цілеспрямованим, простим та економічно вигідним методом профілактики на сьогоднішній день є вакцинація.
Однак це не гарантує повної ліквідації епізоотій. Лише поголовна вакцинація та контроль репродукції собак можуть дозволити скоротити до мінімуму кількість спалахів інфекційних захворювань. Сьогодні на вітчизняному ринку широко представлені вакцини на основі живих та інактивованих штамів, як комплексні, так і монопрепарати.
Найбільш поширені та добре себе зарекомендували вакцини Нобівак, Каніген, Вангард, Дюрамун, Біокан. Перевагою вакцин Нобівак, крім напруженого та стійкого імунітету, є доведена профілактична ефективність від зараження чумою, парвовірусним ентеритом, інфекційним гепатитом та сказом протягом трьох років після введення.
Протягом перших тижнів життя цуценя колостральні антитіла, отримані з молоком матері, захищають його від впровадження вірусів та бактерій та перешкоджають виробленню вакцинного імунітету. Починаючи з 4-тижневого віку, рівень материнських антитіл починає знижуватися і до 2-місячного віку щеня залишається беззахисним перед інфекцією.
Більшість вакцин призначені для застосування у щенят, починаючи з 8-тижневого віку. У разі крайньої необхідності можна розпочати вакцинацію у більш ранньому віці (з 6 тижнів) – з цією метою допустиме застосування вакцин Вангард, Нобівак Puppy, Дюрамун. Вакцинація у ранньому віці дозволяє захистити цуценя та забезпечити його розвиток та соціалізацію у ранній період життя.
Вакцинація до 6-тижневого віку недоцільна, тому що високий рівень колостральних антитіл перешкоджає виробленню вакцинного імунітету. Найбільш поширені комбіновані та моновакцини забезпечують захист від парвовірусного ентериту, чуми собак, аденовірозу двох типів та лептоспірозу, а також парагрипу та сказу. Але імунологія не стоїть на місці, і останнім часом з'явилися нові групи вакцин для захисту тварин від захворювань, розробка вакцин яких представляла певні проблеми.
З-поміж інфекційних етіологічних факторів діареї собак не останню роль відіграє коронавірус, тому багато заводчиків вважають за краще вакцинувати щенят вакциною Дюрамун МАХ-5, С vk 4 L – крім загальноприйнятих, вона містить штам коронавірусу.
Розплідниковий кашель (інфекційний ларинготрахеїт) представляють серйозну проблему для тварин, які ведуть активний соціальний спосіб життя – участь у виставках або перебування в готелі рано чи пізно закінчується нав'язливим кашлем, що погано піддається традиційній терапії. Звичайна вакцинація від аденовірозу не захищає від зараження, тому що до збудників входять не тільки вірусні але і мікробні агенти.
Єдиним ефективним засобом захисту собак від появи симптомів є вакцинація. Вакцина Нобівак КС розроблена спеціально для імунізації собак, схильних до підвищеного ризику захворювання кашлем розплідників. Препарат призначений для інтраназального (в носові ходи) застосування вже з тритижневого віку та забезпечує стійкий імунітет, який зберігається не менше ніж 12 місяців.
Можливе одночасне застосування з вакцинами серії Нобівак для ширшого захисту. Вакцинацію проти дерматофітів (Вакдерм, Мікродерм, Полівак, Біокан-М) доцільно проводити безпосередньо перед початком теплого сезону, тому що напруженість та тривалість імунітету проти дерматомікозів дуже варіабельні. Зауважте, що з лікувальною метою вакцина вводиться двічі.
Щеплення «від кліща» (Пиродог) в Україну не завозиться! Існують нашкірні препарати та нашийники для профілактики кліщової інвазії, а також вакцини для профілактики зараження кровопаразитарними захворюваннями.
Зверніть увагу, що імунітет (крім інтраназальної вакцини від «розплідникового кашлю», що виробляє імунітет вже через 72 години) формується через 7-10 днів після введення вакцини, що вимагає підвищеної уваги до умов утримання собаки у поствакцинальний період, а саме: відсутність стресу (У т. ч. транспортувального, виставкового, харчового), мінімізація контактів з іншими собаками, профілактика переохолодження та отруєння, травм, бійок з іншими тваринами.
Небажано застосування в цей період антгельмінтиків, антибіотиків та репелентів, що знижують інтенсивність вироблення імунітету. З питань як правильно і за якою схемою щеплювати Вашого улюбленця, звертайтесь за телефоном клініки